Ústí nad Labem - autobusové nádraží .... ?!?!
(Autor: 2.3.2007,
Jan Maxa)
Jaké služby může očekávat cestující od března 2007 na autobusovém nádraží v
krajském městě Ústí nad Labem ? V pracovní den si může odskočit na toaletu,
koupit ve stánku nějaké občerstvení, nebo tiskoviny. Od posledního únorového dne
však na cestující čekala ještě jedna novinka a tou je ukončení prodeje místenek,
které zde zajišťoval DPÚK a.s.. Okénka za prosklenými dveřmi tak již zůstávají
stabilně zatemněné avšak pokud čekáte nějaké informace o náhradním způsobu
zakoupení místenek máte smůlu. Kromě informace, že jsou prostory k pronajmutí
zde dopravce nic cestujícím neoznámil. Místenky lze nově zakoupit v kanceláři
společnosti ZDAR a.s., jenže ta sídlí v sousední budově z autobusového nádraží
je tam vstup přes odstavnou plochu autobusů a na nádraží o tom není žádná
informace. A smysl čekárny AN ? Ten nabírá nový význam. Pokud ji budete chtít
použít na čekání, nebo se podívat na výběr jízdních řádů v informační vitríně
musíte se smířit s tím, že jste ve společnosti nových uživatelů. I když zrovna
budou spát i tak vám to nedá a budete neustále ve střehu, nebo nejlépe nepůjdete
tam vůbec ... vždyť vlastně ani není důvod tam jít.