předchozí fotografie

následující fotografie

Kliknutím okno zavřete
Ústí n. L. SKI-25 - silvestrovské zpravodajství
(Foto: Kopecký; komentář: J. Maxa)
"Padá sníh, padá sníh, pojedeme na saních ..... "  tuto krásnou říkanku místo strohého "příští zastávka ..." budou cestující slýchávat z akustického hlásiče trolejbusů při každém poprašku, který v zimním období padne na ústecké silnice. Tento geniální nápad vzniknul ve snaze odvrátit Ústečany od konzumního trávení vánoc u televizorů a zapojit je více do zimních aktivních radovánek na sněhu. Za tímto účelem bylo na zkoušku zakoupeno 6 trolejbusů 25Tr, které jsou nasazovány na linku číslo 60. Říkankové hlášení bude ještě doplněno i úpravou tarifu, kdy cestující vezoucí lyže, nebo sáňky bude mít snížené jízdné. Objevila se však námitka lyžařského střediska na Telnici, že jim MHD s novou atrakci odvede klienty. "Tato obava není na místě" uklidňuje vedení DP. Narozdíl od tradičního vleku. který vytáhne líné lyžaře na kopec, zastaví SKI-TWENTY-FIVE hned na počátku stoupání. Zdali se tato atrakce rozšíří v příštích letech na většinu linek se dozvíme až po vyhodnocení celé akce na jaře. Podmínkou je totiž nákup tohoto typu trolejbusů a hlavně nutné technické úpravy tratí. Hned první zkušební den se objevil nečekaný problém a to jak dostat vozidla přivážející zimní milovníky zpět do centra. Zdá se však, že i toto má řešení a to v podobě tažného zařízení, které bude vedeno podél silnice až na vrchol ulice odkud se již dá pokračovat zpět do centra.