Kliknutím okno zavřete
Teplice - opět červenobílé autobusy 1/2
(Autor: 3.1.2007, Jan Maxa)
Dvě autobusové krize, dva autobusový dopravci přebírají klíčové pozice ve veřejné dopravě, obě místa události dělí 580 km a přesto mají cosi společného. První krize nastala v Banské Bystrici na Slovensku a druhá v Ústeckém kraji v Čechách. Zde by mohla spojitost končit, protože důvody i rozsah krize je rozdílný. Přesto vzniklo pojítko a to v podobě dvou kloubových autobusů. Slovenský dopravce SAD BBDS a.s. přišel o provozování MHD v Banské Bystrici a jeho autobusy začaly stát bez smyslu jejich existence. Český DP Teplice s.r.o. získal dominantní podíl v linkové dopravě na Teplicku a tak shodou okolností nastalo uplatnění pro dvě Banskobystrické Karosy B941 a B961. Vozidla jsou zapůjčena v rámci přechodného období do výroby nových autobusů ... i když :o)  Na snímku B941 e.č. 519 v nátěru původního slovenského provozovatele veze v Teplicích české cestující.   
předchozí fotografie

následující fotografie